Haber

Meral Akşener: Jet hızıyla beni masaya ikna eden Mansur Yavaş’tı

YETER Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Sinop İskele Meydanı’nda konuştu.

Sağanak yağış altında konuşan Akşener, Altı Masa’nın cumhurbaşkanı adayı belirleme sürecinde yaşanan krize ilişkin, “Biliyorsunuz ben Mansur Yavaş Bey ve İmamoğlu Bey’in bu sistemde olmasını istiyordum. Onun için bir çekişme yaşandı. sorun masada Mansur Bey de Ekrem İmamoğlu da öyleydi Kendimden bir isteğim olmadığı anlaşılınca ikisini de etkili ve yetkili Cumhurbaşkanlığı Yardımcılığına getirdik.Ortak imzaladık.Bir televizyona gittim. Televizyondaki ilgili arkadaşımız, “Nasıl oturdun o masaya? Diyorlar ki, dış güçler oturttu beni o masaya jet hızıyla ikna eden Mansur Yavaş’tır dedim.”

Akşener’in konuşmasından öne çıkan başlıklar şöyle:

“Sinop emekli bir şehir. Emekli maaşına 5500 TL, emekli maaşına 7500 TL yapmışlar. Aslında asgari ücret 6500 TL olması gerekirdi. 6500 TL de 7500 TL idi. İktidara gelir gelmez düzelteceğiz. ortadaki fark bu birincisi ikincisi ayda 100 bin öğretmen atayacağız ek 3600 2020 ve öncesinde soru çalarak mağdur olan KPSS mağdurlarının mağduriyetlerini gidereceğiz.

Oyumu DÜZGÜN Partisi’ne vermek istiyorum ama aynı zamanda Millet İttifakı’nın cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu’na da oy vermek istiyorum. Bu ucube sistemi hep birlikte değiştirmeliyiz. Bu haram sistemi hep birlikte değiştireceğiz. Parasız olmaz, oylarınızı atarsınız. Kimseyle pazarlık yapmadan bu ucube sistem değişecek ve ben o zaman başbakan olacağım. Biliyorsunuz Mansur Yavaş Bey’in ve İmamoğlu Bey’in de bu sistemde olmasını kesinlikle istiyordum. Ama masada bir sorun vardı. Mansur Bey ve Ekrem İmamoğlu geldi. Şahsım adına bir talebim olmadığı anlaşılınca ikisini de etkili ve yetkili Cumhurbaşkanlığı Yardımcılığına getirdik. Beraber imzaladık. Bir televizyona gittim. İlgili arkadaşımız televizyonda ‘Sen nasıl oturdun o masaya? Beni o masaya jet hızıyla ikna eden Mansur Yavaş’tı, dedim. Angaralı, Beypazarı doğumlu.

Bu iki belediye başkanımızla birlikte hem biz hem de Sayın Kılıçdaroğlu ile birlikte haram yemeden sosyal devleti öne çıkararak, adaleti sağlayarak, demokrasi ve hukukun üstünlüğünü sağlayarak, gençlerin gelecek hayallerini yeniden inşa ederek seçimi önce biz kazanacağız. . O halde bu canavarca sistemden hep birlikte kurtulacağız.” (HABER MERKEZİ)

kazimkarabekirhaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu