Haber

Kılıçdaroğlu: Şimdi birlik olalım

BALIKESİR (İGFA) – Balıkesir mitinginde Türkiye’nin karamsar bir dönemden geçtiğine değinen Millet İttifakı Cumhurbaşkanlığı adayı ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, “21 yıldır ülkeyi yönetiyorlar ama artık değişim zamanı. Yeni bir ruha ihtiyacımız var. ve anlayış… Çok kutuplaştık, şimdi birleşelim.” .

İSTİKLAL MADALYASININ SÖZÜNÜ HATIRLADILAR

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu ve DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan’ın selamlama konuşmalarının ardından kürsüye çıkan cumhurbaşkanı adayı Kılıçdaroğlu, Kuvay-ı Nationala Meydanı’nda Türkiye’nin bahtsızlığını yeneceklerini iddia etti. Daha önce Balıkesir’e İstiklal Madalyası verilmesi gerektiğini söylediğini hatırlatan Kılıçdaroğlu, “Unuttum sanmayın. Kemal Bey sözünden dönmez, şunu bilmenizi isterim.”

Kılıçdaroğlu, “Bir çocuk açsa biz aslında 85 milyon açız” dedi. Altı cumhurbaşkanı bir arada, hepimiz bu ülkede barış istiyoruz” dedi.

Kılıçdaroğlu, Cumhuriyetin 100. yılında yüz bin öğretmen atamasının yapılacağını, tüm köy okullarını açacaklarını, köyde hem öğretmen hem de öğrenci olacağını söyledi.

İktidara gelmesi halinde emekliye verilecek ikramiyeye ait olan Kılıçdaroğlu, “Sözüm sözdür, Ramazan ve Kurban Bayramı’nda emekliye asgari ücret kadar ikramiye vereceğiz. Nereye diyorlar” dedi. parayı alacak mısın, parayı çekip emekliye, işçiye, üreticiye, çok alın teri dökene vereceğim” dedi.

Kılıçdaroğlu yaptığı konuşmada Cumhurbaşkanlığına bağlı 16 uçağı satacağını belirterek, itfaiye uçakları alarak yeni filolar oluşturacaklarını bildirdi.

Kızılay ile bağışlara da vurgu yapan Kılıçdaroğlu, “Kızılay’ı da düzelteceğiz. 5, 6, 7 yerden bağış alma dönemini sonlandıracağız.”

cavdarhisarajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu