Haber

CHP’de istifa seslerinin yükseldiği kritik zirve! Kılıçdaroğlu-İmamoğlu yeniden görüşüyor

Millet İttifakı’nın Cumhurbaşkanlığı Adayı Kemal Kılıçdaroğlu’nu kaybetmesi ve CHP’nin Türkiye Büyük Millet Meclisi’ndeki sandalye dağılımındaki beklenmedik sonucu, ana muhalefet partisinde yeni bir krizin kapısını araladı. 28 Mayıs’tan hemen sonra parti içinden Kılıçdaroğlu’na “Cumhurbaşkanlığı’ndan istifa” çağrıları yapıldı.

İMAMOĞLU SESLERİ CHP’DE

Kemal Kılıçdaroğlu başkanlığında toplanan Merkez Yönetim Kurulu’nun (MYK) tüm üyeleri istifa ederek tavırlarını ortaya koyarken, Millet İttifakı Başkan Yardımcısı ve İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun görevine son verilen isim oldu. Partide en çok Genel Başkanlık için anıldı.

“BU PAZAR YİNE GÖRÜŞECEKLER”

Gazeteci İsmail Saymaz’dan Kılıçdaroğlu ve İmamoğlu ile ilgili bir paylaşım geldi. Saymaz, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, “Kılıçdaroğlu ile İmamoğlu’nun bu Pazar günü yeniden görüşeceği belirtildi.”

MYK SONRA BULUŞUYORLAR

Kılıçdaroğlu ve İmamoğlu, seçimlerin ardından Perşembe günü CHP Genel Merkezi’nde bir araya geldi. İkili, MYK toplantısının ardından görüşmeye geldi. İmamoğlu, saat 19.12’de vardığında saat 20.42’de karargahtan ayrıldı.

YENİ MYK HAFTASONU BELİRLENECEK

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Faik Öztrak, hafta sonu yapılacak toplantının ardından yeni MYK’nın belirleneceğini açıkladı. Öztrak, “Hafta sonu yapılacak Parti Meclisi (PM) toplantısından sonra Başkanımız yeni Merkez Yönetim Kurulu’nu (MYK) belirleyecek. Mevcut MYK üyeleri, düzeni bozmamak için yeni MYK belirlenene kadar görevlerine devam edecekler” dedi. Parti Meclisi’nde hafta sonu yapılacak kongrelerle ilgili karar “içinde değerlendirilmek üzere” ifadelerini kullandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu