Ekonomi

Bursa’dan afet bölgesine battaniye ve soba yardımı

Bursa Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği’ne (BESOB) bağlı Bursa Teneke Soba, Sıhhi Tesisat, Kalorifer ve İklimlendirme Esnaf Odası’nın soba imalatçıları ve esnafına yaptığı davet sonucunda 600 adet soba ve teçhizatı toplandı. Osmangazi, Yıldırım ve Nilüfer belediyeleri aracılığıyla deprem bölgesindeki afetzedelere ulaştırılmak üzere yola çıktı.

Türkiye Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifleri Birlikleri (TESKOMB) Merkez Birliği Genel Başkan Yardımcısı Bahri Şarlı, yaptığı açıklamada, esnafın afet anında yardıma koşturduğunu, bu felakette de yardım etmekten geri durmadıklarını söyledi. .

BESOB Lideri Fahrettin Bilgit de, BESOB’un mağdurların yaralarını sarmak için tüm imkanlarını seferber ettiğini kaydederek, “Yardım çağrımıza kulak veren tüm esnaflarımıza teşekkür ediyoruz.”

İznik ilçesinde faaliyet gösteren bir dokuma fabrikası mesai saatlerinden sonra 200 istekli gençle depremzedeler için battaniye üretmeye başladı. Bir günde üretilen 12 bin adet muflon battaniye, afet bölgesine gönderilmek üzere kamyonlara yüklendi.

Firma yetkilisi Ferdi Hıdıroğlu, “İznik halkıyla birlikte paketleyip deprem bölgesine ulaştırmaya devam ediyoruz. Hammaddeyi sağladığımız sürece battaniyeleri kesip deprem bölgesine göndermeye devam edeceğiz.”

habermecitozu.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu