Ekonomi

Avrupa’da yerleşmeleri için para ödenen 6 şehir

Euronews’in haberine göre eski kıtada 6 nokta, “Gel buraya, yaşa” diyen yabancılara kapılarını açtı. Üstelik o şehirlerde yaşamaları için para bile verilecek. İşte o şehirler:

1-Albinen (İsviçre): Valais kantonunun Leuk ilçesindeki bu belediyede, nüfusu 250’nin altında, buraya taşınacak ailelere 50 bin euro ödeme sözü verdi. Tek kural, İsviçre vatandaşı olmak veya İsviçre C oturum vizesine hak kazanmak…

2-Ponga (İspanya): İspanyol yetkililer, 600 kişilik şehre taşınmak için İngiliz vatandaşları arıyor. Gidenlere 3 bin euro verilecek, orada doğan her çocuk için 3 bin euro ödenecek.

3-Rubia (İspanya): Galiçya’daki köye yerleşecek ailelere aylık 150 euro ödenecek. Rubia, AB vatandaşlığının zorunlu olmasını istemiyor.

4-Calabria (İtalya): Kentte nüfusu 2 binin altında olan köylere yerleşenlere 28 bin euro verilecek. Tek kural 40 yaşının altında olmak, orada iş kurmak.

5-Pressicce-Acquarica (İtalya): Puglia bölgesindeki yere taşınan yabancılara 30 bin euro esas verilecek. Doğan her çocuk için bin euro verilecek.

6-Sardinya (İtalya): Yerleşimcilere 15 bin euro ödenecek. Tek kural, Sardunya’da 365 gün yaşamak ve adaya gelir gelmez daimi ikamet için resmi başvuruda bulunmak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu