Haber

Ağır hasarlı apartmana giren depremzedeler polis tarafından binadan çıkarıldı.

HATAY’ın merkez Antakya ilçesinde ağır hasarlı binaya evlerinin eşyalarını almak için giren aile, yasağa rağmen polisin müdahalesiyle dışarı çıktı. Polis ekiplerinin uyardığı aile bölgeden kaçtı.

Kahramanmaraş’ta 6 Şubat’ta meydana gelen iki yıkıcı depremin ardından, 20 Şubat’ta Hatay’da 3 dakikada 6,4 ve 5,8 büyüklüğünde iki deprem meydana geldi. Bu depremlerin ardından hasarlı ve ağır hasarlı binalara giriş yasaklandı. Depremden en çok etkilenen illerden biri olan Hatay’da polis ve jandarma ekipleri vatandaşların evlerine girmemesi için önlem aldı. Ancak tüm önlemlere rağmen tehlikeye aldırış etmeyen bazı kişilerin eşyalarını almak için evlerine girdiği görüldü.

Hatay’ın Antakya ilçesine bağlı Odabaşı Mahallesi Uğur Mumcu Caddesi üzerinde bir aile, eşyalarını almak için ağır hasar gören 7 katlı apartmana girdi. Binadan sesler geldiğini ve bazı eşyaların yere atıldığını görenler, durumu devriye gezen polis ekiplerine bildirdi. Ekip otomobilinden, ‘Depremden dolayı hasar gören binada kimse var mı? Binada kimsenin olup olmadığını kontrol edin. Binalara girmek kesinlikle yasaktır. Girdiğiniz bu bina ağır hasarlı. Binadaysanız, acil durum formu ile binayı terk edin. Acil formda binayı boşaltın’ anonsu yapıldı. Binadakilerden ses çıkmayınca polis ekipleri bina girişine giderek bir süre orada bekledi. Balkona çıkan kişi aşağı ineceklerini söyledi. Aile daha sonra binadan ayrıldı. ‘BU ŞEHİRDE ÇOK FAZLA ÖLÜM OLDU’ Ağır hasarlı binadan çıkan depremzede ailesiyle polis ekipleri sohbet etti. Bir polis memuru, “AFAD ekipleriyle birlikte buraya gireceğiz. Son depremlerden sonra Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ekipleri yeniden tespit yapıyor. Binaların güzergahını değiştirip hasar tespiti yapıyorlar. Ne olacak? Daha önce deprem oldu” dedi. Bu şehirde çok ölüm var” dedi.

Depremzede, “Tamam abi sorun yok” diyerek yanıt verdi. Depremzedenin ailesinden biri sıkıntısını ekiplere anlatmaya devam edince, bu kez başka bir polis memuru, “Vatandaş, memur, herkesin binalara girmesi yasak. Bana da yasak” dedi. Depremzede aile ise apartmanın önüne geldikleri araçla bölgeden uzaklaştı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu