Haber

Adıyaman’da 152 saat sonra kurtarılan çocuk: Amca su istiyorum

Depremden etkilenen Adıyaman’da mucizevi bir an yaşandı.

Depremin 7. gününde 8 yaşındaki Hacı Ahmet Eyici sağ olarak kurtarıldı.

Çorumlu itfaiye eri Salih Hoşbak, o anları anlattı.

su istedi

Hoşbak, 152 saat sonra kurtarılan Ahmet’in ilk karşılaştıklarında, “Abi ben su istiyorum”O anları anlattıklarını anlatırken duygulandı.

Hoşbak, sözlerine şöyle devam etti;

Devletimiz çok güçlü. Depremin olduğu ilk günden itibaren tüm imkanlar seferber edildi. Enkaza en hassas şekilde giriyoruz. 20 gün sürse de canlı çıkarmaya çalışacağız. Allah’tan ümit kesilmez.

“72 saat kesintisiz çalışıyoruz”

Çorum Belediyesi İtfaiyesi’nde görevli Salih Hoşbak şu cümleleri kurdu;

Afşin’e depremin başında geldik. Görevimizi orada tamamladık. Başkanımız buraya gelmemizi söyledi. İlk seçtiğimiz yer burasıydı. Arkadaşlarımızla gece gündüz çalışıyoruz. Ahmet’in sağlık durumu çok iyi. Biz umutluyuz. Gece gündüz çalıştık. 72 saat kesintisiz çalışıyoruz. Ahmet’in ilk sözü “Amca su istiyorum” oldu. “Yapacağım” dedim. Sonra “Acıktım” dedi. Işığı tuttum “Gördün mü?” “Görüyorum” dedim. Işığı gözünün önüne getirdim, sakinleşti. Meyve suyu istiyorum, dedi. “Yapacağım” dedim. Oturma odasında kaldılar. Ahmet, annesi ve erkek kardeşinden biraz öndedir. Hayatın boşluğunda sıkışıp kalmış. Çalışmaya devam edeceğiz. Burada herkese söylüyoruz. Her halükarda, buraya girdiğimiz tüm molozlarda hassas bir şekilde çalışıyoruz. Aradan 20 gün de geçse 50 gün de geçse Allah’tan ümit kesilmez. Devletimiz çok güçlü. Depremin olduğu günden itibaren tüm imkanlar seferber edildi. Her türlü cihazı istediğimde aklıma geldi. Madenci kardeşlerim var. Onlar da yardım ettiler.

haberikizdere.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu